COUNTY TEAM

County Team 2019

  • Alex Stevenson (Beamish Park) - County Champion

  • Emily Baxter (Houghton-le-Spring)

  • Briony Bayles (Bishop Auckland)

  • Ella Crang (Darlington)

  • Jessica Hall (Bishop Auckland)

  • Brittany Hill (Hartlepool)

  • Kitana Hollins (Wynyard)

  • Stacie Morton (Hobson)

  • Shannon O’Dwyer (Wynyard)

  • Cara Weddell (Barnard Castle)

 

County Team 2018

  • Jessica Hall (Bishop Auckland) - County Champion

  • Briony Bayles (Bishop Auckland)

  • Ella Crang (Darlington)

  • Lyn Davison (Brancepeth Castle)

  • Kitana Hollins (Wynyard)

  • Rebecca Horner (Wynyard)

  • Alice Jones (Billingham)

  • Stacie Morton (Hobson)

  • Shannon O’Dwyer (Wynyard)

  • Alex Stevenson (Beamish Park)

  • Gemma Turner (Hobson)

 

 

 

County Team 2017

  • Briony Bayles (Bishop Auckland) County Champion

  • Ella Crang (Darlington)

  • Gabrielle Dickinson (Houghton-le-Spring)

  • Jessicca Hall (Bishop Auckland)

  • Kitana Hollins (Wynyard)

  • Rebecca Horner (Wynyard)

  • Stacie Morton (Hobson)

  • Shannon O'Dwyer (Wynyard)

  • Alex Stevenson (Beamish Park)

 

 

 

 

 

 

 

 


County Team 2016

  • Rebecca Horner (Wynyard) - County Champion

  • Briony Bayles (Bishop Auckland)

  • Ella Crang (Darlington)

  • Jessica Hall (Bishop Auckland)

  • Kitana Hollins (Wynyard)

  • Shannon O'Dwyer (Wynyard)

  • Louise Richardson (Durham City)

  • Alex Stephenson (Beamish Park)

  • Reserves:

  • Stacie Morton (Hobson)

  • Alice Jones (Billingham)

 

 

 

 

 

County Team 2015

  • Jessica Hall County Champion (Bishop Auckland)

  • Laura Alexander (The Wynyard) Withdrew because of injury

  • Briony Bayles ( Bishop Auckland)

  • Ella Crang  (Darlington)

  • Kitana Hollins (Ramside)

  • Rebecca Horner (The Wynyard) Withdrew because of injury

  • Alice Jones (Billingham)

  • Emma Martin ( Whickham)

  • Natasha Martin ( Beamish Park)

  • Shannon O'Dwyer ( Hartlepool)

  • Alexandra Stevenson (Beamish Park)

  • Rebecca Wooley ( Durham City)

 

 

County Team 2014

  • Jessica Hall (Bishop Auckland) County Champion

  • Laura Alexander (Wynyard G.C.)

  • Rebecca Horner (Wynyard G.C.)

  • Alice Jones (Billingham G.C.)

  • Natasha Martin (Beamish Park G.C.)

  • Rebecca McGinley (Wearside G.C.)

  • Louise Richardson (Durham City G.C.)

  • Faye Sanderson (Heworth G.C.)

Reserves

  • Shannon O'Dwyer (Hartlepool G.C.)

  • Kitana Hollins (Ramside Hall G.C.)

  • Hannah Dickinson (Castle Eden G.C.)

County Team Selectors 2014

  • Mrs Delphine Brady (Captain)

  • Mrs Christine Mair (Vice Captain)

  • Mrs Sheila Redshaw (Past Captain)

  • Mrs Angela Simpson (Bishop Auckland G.C.)

  • Mrs Louise Richardson (Durham City G.C.)

 

 

County Team 2013

 

 

  • Pauline Dobson (South Moor G.C.) County Champion

  • Laura Alexander (Eaglescliffe G.C.)

  • Rebecca Horner (Woodham G.C.)

  • Lesley Jennings (South Moor G.C.)

  • Alice Jones (Billingham G.C.)

  • Rebecca McGinley (Durham City G.C.)

  • Stephanie Peareth (Oakleaf G.C.)

  • Louise Richardson (Durham City G.C.

  • Faye Sanderson (Heworth G.C.)

Reserves

  • Aimee Goodlad (Castle Eden G.C.)

  • Susan Naisby (Durham City G.C.)

  • Rebecca Woolley (Durham City G.C.)

County Team Selectors 2013

  • Mrs Sheila Redshaw  (Captain)

  • Mrs Dorothy Harrison (President)

  • Mrs Delphine Brady (Vice Captain)

  • Mrs Marion Griffiths (Past Captain)

  • Mrs Angela Simpson (Bishop Auckland G.C.)


County Team 2012

  • Pauline Dobson - County Champion 2012 (South Moor)

  • Laura Alexander (Eaglescliffe)

  • Marion Burton (Boldon)

  • Rebecca Horner (Woodham) withdrew

  • Lesley Jennings (South Moor)

  • Rebecca McGinley (Garesfield) withdrew due to illness

  • Stephanie Peareth (Oakleaf)

  • Louise Richardson (Durham City)

  • Faye Sanderson (Heworth) not on team photograph

  • Karen Snell (Whickham)

  • Rebecca Woolley (Durham City)

Non Travelling reserve

  • Tanya Baxter

County Team Selectors for 2012

  • Mrs. Sheila Redshaw (Captain)

  • Mrs. Delphine Brady (Vice Captain)

  • Mrs. Dorothy Harrison (President)

  • Mrs. Marion Griffiths (Past Captain)

  • Mrs. Angela Simpson (Bishop Auckland G. C.)

Team 2019.jpg
Team 2018.JPG
Team 2017.png
Team 2016.png
Team 2015.jpg
Team 2013.jpg
Team 2012.jpg